0

Yurt Dışından Samsung Gear S3 ve Apple Watch Kordonu Almak

samsung-gear-apple-watch-kordon-banner

Uzun süredir hem Samsung Gear S3 Frontier hem de Apple Watch Series 2 kullanan biri olarak, bu akıllı saatler için yurt dışından aldığım kordonlar hakkında bilgi vermek, kişisel deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.

Öncelikle, Samsung Gear S3 Frontier aldığınızda kutusundan siyah renkte iki orijinal kayış çıktığını belirteyim.  Bu kayışlar standart 22 mm kayışlar, S ve L olmak üzere bir kısa ve bir uzun kayış olarak kutuda yer alıyorlar. Saat zaten standart 22 mm kayışlarla uyumlu olduğundan, büyük ihtimalle mevcuttaki herhangi bir saatinizin kordonu bile kolayca Gear S3’e uyacaktır 🙂

samsung-gear-s3-vs-apple-watch-2

Apple Watch Series 2 aldığınızda da (yeni alacaksanız Apple Watch Series 3 alın ama unutmayın ki 3 ile 2’nin kordon genişlikleri aynı olduğundan 3 için çıkanları 2’ye takabiliyorsunuz) yine benzer şekilde standart modellerde siyah renkli kayışlar çıkıyor. Yalnız Apple burada da standartların dışına çıkarak o bildiğimiz kordon yapısını değil, kendi tasarımını kullanıyor. Bu nedenle Samsung Gear S3 Frontier için söylediğim “büyük ihtimalle mevcuttaki herhangi bir saatinizin kordonu bile kolayca Gear S3’e uyacaktır” cümlesi Apple Watch için geçerli değil.

Her Gün Yeni Bir Saat

Akıllı saatler için yurt dışından çok uygun fiyatlara kayışlar bulunabildiğinden renk renk ve çeşitli desenlerde alıp kıyafetinize uyumlu olacak şekilde giymek insana gerçekten her gün farklı bir saat takıyormuş havası veriyor. Ben neredeyse günlük değiştirdiğim için fark edenler önce “Ya senin ne kadar çok saatin var diyorlar.” ama gerçeği duyunca tepkileri “Aa çok iyiymiş.” olarak değişiyor 🙂

samsung-gear-s3-arayuz

Kordonları farklı renk ve modellerde takmanın yanı sıra arayüzünü de özelleştirebildiğiniz için her gün yeni bir saat takıyormuş hissiniz katlanıyor diyebilirim.

Tasarımları Hızlıca Görün

Samsung Gear S3’e tekrar dönecek olursak mutlaka Samsung’un kendi Gear S3 Tasarım sayfasını inceleyin derim. Burada çok güzel bir arayüz eşliğinde kordon modellerini ve renklerini seçerek saatin nasıl bir tasarıma kavuştuğunu çok net görebiliyorsunuz. Başlangıçta renk ve model kararınız için eminim çok işinize yarayacak. Üstelik sadece Gear S3 Frontier değil, aynı zamanda Classic modeli için de tasarım mevcut.

samsung-gear-s3-design-page

Benzer şekilde eğer Apple Watch için kayış alacaksanız mutlaka Apple Watch İnteraktif Galeri sayfasını ziyaret edin.

apple-watch-interaktif-galeri

Hangi Siteden Alabilirim?

Peki ucuz ve kaliteli dediğimiz bu kayışları nereden ve hangi satıcılardan almalıyız? İşte bu noktada aliexpress üzerinden hangi satıcılardan aldığımı ve ürünlerin ne kadar sürede geldiklerini, bir sorun yaşayıp yaşamadığımı paylaşacağım.

Önce isterseniz şöyle toplu halde neler aldığıma bir bakalım.

samsung-gear-s3-kordon

apple-watch-kordon

Hangi Satıcılardan Alabilirim?

Gördüğünüz üzere toplamda epey satın alma gerçekleştirmişim 🙂 Aşağıdaki görselde satıcı olarak Watchband Store görüyorsunuz. Kesinlikle ilk önerebileceğim satıcı burası. Ürünler yaklaşık 21 günde yani 3 haftada geliyor ve aldığım hiçbir üründe sıkıntı yaşamadım. Dıştan orijinal gibi gözüküyorlar ve aldığım tarihten beri (Ağustos 2017’den beri) en ufak bir deformasyon olmadı.

aliexpress-akilli-saat-kordon-1

Tavsiye edebileceğim bir başka satıcı ise Angelia Girl Store. Burası bir öncekine göre daha uzun sürede teslimat yapıyor; ancak ilkinde bulamayacağınız değişik modelleri burada bulma imkanınız var.

aliexpress-akilli-saat-kordon-2

Bir tane de uzak durmanız gereken satıcı söyleyeyim. Shenzhen watchband Factory Store çok çok uzun süreler sonra teslimat yapıyor ve gelen ürün kalitesini diğerkileri kadar başarılı bulmadım.

Pinlerin Takılması

samsung-gears-s3-pin

Samsung Gear S3 için bir deneyimimden daha bahsedeyim. Aşağıdaki görsele dikkatli bakarsanız kırmızı renkli olanda pinlerin kordonun içerisine yerleşmiş olduğunu göreceksiniz. Bu tasarım Samsung’un orijinal kordonuyla aynı şekilde tasarlanmış ve saate bu kordonları takıp çıkarmak inanılmaz kolay oluyor. Üstelik pinlerin kaybolma riski de yok. Siyah olan ise standart saatlerdeki kordonların pinleri gibi ayrıca takılıyor. Bu kordonu çok severek taksam da pin tasarımı nedeniyle beni oldukça uğraştırıyor. Pinleri aşağıdaki şekilde yeşil ile işaretleyerek göstermeye çalıştım.

Biraz Daha Görsel

akilli-saat-galeri-01

akilli-saat-galeri-02

akilli-saat-galeri-03

akilli-saat-galeri-04

akilli-saat-galeri-05

akilli-saat-galeri-06

Kullandığım her iki saat için de tecrübelerimi aktarmaya çalıştım. Umarım sizin için de faydalı olur 🙂

Volkan Sel

Merhaba, Bilişim sektöründe Analist olarak çalışıyorum, aynı zamanda blog yazarıyım. Mobil Uygulamalar, Oyun Tarihi ve Oyun Türleri, Mobil Cihazlar, Dijital Pazarlama, Usability gibi konular ile ilgilenmekteyim.

Bir Cevap Yazın