0

Euro 2016 En İyi Mobil Uygulamaları

uefa-euro-2016-best-apps-list

Futbolseverlerin merakla beklediği, UEFA tarafından bu yıl 15. kez düzenlenen Avrupa Futbol Şampiyonası 10 Haziran’da Fransa – Romanya maçıyla başladı. Fransa‘nın ev sahipliği yaptığı Euro 2016 turnuvası 10 Temmuz 2016 tarihine kadar sürecek.

Maçları mobil uygulamalarla takip etmek isteyen futbolseverler için iOS ve Android platformlarında uygulamalar da yerini aldı. Gelin birlikte en iyi uygulamalara göz atalım.

UEFA Euro 2016 Resmi Uygulaması

uefa-euro-2016-mobile-app

Mutlaka indirip bakmanız gereken ilk uygulama UEFA’nın resmi uygulaması olan Euro 2016 uygulaması olmalı. Turnuvadaki takımlar, önemli oyuncular, fikstür, maç detayları ve puan sıralaması ile ilgili tüm haberler bu uygulamada. Ayrıca uygulama açılışında takip istediğiniz takımı ve oyuncuları seçerek kaçırmak istemeyeceğiniz haberlere kısayoldan ulaşabileceksiniz.

UEFA EURO 2016 Fan Guide

uefa-euro-2016-fun-guide-app

Bu uygulama da yine UEFA tarafından yayınlanan resmi bir uygulama ancak hedef kitlesi turnuvayı Fransa’da izleyecek olanlar diyebiliriz. Uygulamada stadlara kolay erişim ve kullanabileceğiz ulaşım araçlarını gösteriyor daha çok. Yani benim gibi evinizde izleyecekseniz çok da ihtiyacınız olmayabilir 🙂

Onefootball EURO 2016

onefootball-euro-2016-app

Onefootball EURO 2016 uygulaması tüm grupları, puan durumunu, haberleri ve takımları derli toplu bir şekilde güzel bir arayüzle sunuyor. Ayrıca son 16 takım ile başlayacak eleme maçlarını KO STAGE bölümü altında gösterecek.

Kicktipp

kicktipp

Kicktipp uygulaması Euro 2016 ile ilgili haberleri takip etmekten ziyade skor tahmini ile yarışma düzenlemeye dayanıyor. Arkadaşlarınızla bir grup (community) oluşturarak sadece bu listedeki kişilerin maçlar başlamadan önce skor tahminlerini girmesine izin veriyor, maçlar tamamlandıktan sonra da beraberlik, kazanan takım, skor tahmin yakınlığı gibi kurallara göre puanları otomatik olarak veriyor ve bu skorlar sonucunda o grupta kaçıncı olduğunuzu kolayca takip edebiliyorsunuz.

Skor tahmini oynayacaksam yine UEFA’nın resmi uygulamalarından biri olan Euro 2016 Predictor uygulamasını da indirebilirsiniz ancak sadece kendi grubunuzdaki arkadaşlarınızla oynamak isterseniz Kicktipp çok daha iyi bir tercih olacaktır. Ayrıca Predictor iOS uygulamasına doğrum tarihini girmeme rağmen o alanı bir türlü dolduramama gibi bir bug’ı bulunduğundan çok uğraşmadan Kicktipp’e geçin derim.

GollerCepte

goller-cepte

GollerCepte uygulaması da kendisini turnuvaya adapte ederek ekranda üst bölümde maç skorlarını göstermeye başladı. Fikstüre, puan durumuna ve haberlere kolayca ulaşıp takip edebilecek ve notificationlar ile haberdar olacaksınız.

LiveScore Euro 2016

livescore-euro-2016-app

LiveScore Euro 2016 uygulaması basit arayüzüyle maç skorlarını anlık verebilmeye odaklanıyor. Yine uygulamada haberlere yer veriliyor.

Maçkolik

mackolik-mobil-uygulama

Maçkolik uygulaması da Euro 2016 ile ilgili haberlere ve puan durumuna yer veriyor. Ayrıca Facebook hesabınızla uygulamaya giriş yaparak skor tahminlerinde de bulunabiliyorsunuz.

Bir ay boyunca keyif dolu futbol dolu günler dilerim 🙂

Volkan Sel

Merhaba, Bilişim sektöründe Analist olarak çalışıyorum, aynı zamanda blog yazarıyım. Mobil Uygulamalar, Oyun Tarihi ve Oyun Türleri, Mobil Cihazlar, Dijital Pazarlama, Usability gibi konular ile ilgilenmekteyim.

Bir Cevap Yazın