3

Game of Thrones Hakkında Her Şey ve Krallık Soy Ağacı

game-of-thrones-sezon-6

Merakla beklenen Game of Thrones 6. sezon 1. bölümü nihayet yayınlandı ve merakla 2. bölümü beklemeye başladık. İlk bölümün ardından eminim siz de dizinin yeni bölümü ile ilgili incelemeri, eleştirileri okudunuz ya da dinlediniz ve yeni bölüm fragmanlarını izlemeye başladınız. Bolca karakter içeren bu taht oyunları yolculuğunda dizinin sezon araları çok uzun sürdüğünden zaman zaman diyaloglarda geçen isimler için siz de benim gibi “Bu adam kimdi? Hangi ailedendi? Nasıl ölmüştü?” gibi sorular soruyorsanız ve unuttuğunuz önemli noktalar olduğunu düşünüyorsanız Digiturk eDergi Mayıs 2016 sayısında yer alan Game of Thrones Hakkında Her Şey yazı bölümleri imdadımıza yetişiyor 🙂

Derginin bu sayısında ilk 5 sezonun önemli olaylarına dair kısa bir özet yer alıyor. Böylece o sezon ne olmuştu konularını hatırlamış oluyoruz. Soy ağacına benzer bir yapıda hanedanlıklara ve bu hanedanlıkların üyelerine yer verildiği sayfaları bilgilendirici buldum. Sade bir sayfa düzeninde anlatılan bu bölüm sayesinde unuttuğum karakterleri tekrar hatırladım diyebilirim.

Bu bilgiler tabii soy ağacını tam olarak anlamanızı sağlamayabilir. İnternette bununla ilgili hazırlanmış daha fazla görsel bulabilmek mümkün. Forum sitesinde bulduğum özenle hazırlanmış bir tanesini (Game of Thrones Westeros 101: Version 2) aşağıda paylaşıyorum, karakter yapısı gerçekten çok karışık 🙂 Büyük halini görmek için resme tıklayablirsiniz.

game-of-thrones-soy-agaci

Derginin Mayıs 2016 sayısını online okumak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Bu arada Jon Snow bakalım hayata dönecek mi? Melisandre de başaramazsa artık ümidi keselim 🙂

Volkan Sel

Merhaba, Bilişim sektöründe Analist olarak çalışıyorum, aynı zamanda blog yazarıyım. Mobil Uygulamalar, Oyun Tarihi ve Oyun Türleri, Mobil Cihazlar, Dijital Pazarlama, Usability gibi konular ile ilgilenmekteyim.

3 Comments

Bir Cevap Yazın