Tech & Oyun Video

Merhaba, bu sayfada haftalık düzenli olarak takip etmeye çalıştığım teknoloji ve oyun programlarını paylaşmayı ve listeyi güncel tutmayı amaçlıyorum. Türkçe içeriklerin kısıtlı olduğunu ifade ediyoruz ya da başkalarından sık sık duyuyoruz ancak biraz araştırınca İnternetten yayınlarını sunan kaliteli programlar olduğunu görüyoruz.

Hem Türkçe yayın sunanları desteklemek hem de bir anlamda kendilerine teşekkür etmek adına bu sayfayı oluşturmak istedim. Benim de haberdar olmadığım yayınlar mevcutsa paylaşabilirseniz çok sevinirim. Çok sayıda yabancı kaynak var ancak bu sayfayı yazının başında da belirttiğim gibi Türkçe kaynaklara ayırmak istedim.

Aylık Muhabbet – PlayStation Türkiye

playstation-turkiye-aylik-muhabbet

Boğaç Soydemir, Sercan Sülün (PlayStation Oyun Ürün Müdürü) ve Berk Günsev (Dijital Pazarlama Müdürü) “Bu ay neler oynadık? Gelecek ay bizi neler bekliyor?” sorularını keyifli bir sohbetle cevaplıyorlar. Eğer oyun tutkunuysanız PlayStation çalışanlarının aylık önerilerini ve yorumlarını kaçırmayın derim.

2si1 : Teknoloji ve Oyun Programı

2si1

Mesut Çevik, Ersin Kılıç ve Talha Aynacı’nın yer aldığı 2si1 (İkisi Bir), teknoloji ve oyun içeriğiyle Cuma akşamları DonanımHaber’de yayınlanıyor. Haftalık gelişmeleri toplu bir şekilde izlemek isteyenler için birebir. Özellikle oyun bölümünde sunduğu bilgilerle PlayStation 3’te kaliteli oyunları seçme konusunda yönlendirici olmaları sayesinde konsolu daha çok sevmemi sağladılar 🙂 2si1’e aynı zamanda ayrıca bolumsonucanavari.com adresinden de erişebilirsiniz. 2si1 takip ettiğim en samimi ve eğlenceli programlardan biri.

Güncelleme: Ersin Kılıç ve Talha Aynacı Bölüm Sonu Canavarı ekibinden ayrıldıklarından artık yerlerine daha çok Gökhan Yılmaz ve Tunahan Safdır’ı görüyoruz. Mesut Çevik olmadığında ise mobil teknoloji haberlerini Mobilite programında da enfes şekilde sunan Erdi Özüağ’ı konuk sunucu olarak görebiliyoruz.

Mobilite

mobilite

Erdi Özüağ ve Ender Yıldız’ın yer aldığı Mobilite, mobil teknolojiler alanındaki gelişmeleri DonanımHaber’de haftalık olarak sunan bir teknoloji programı. Mobil cihazlar, işletim sistemleri ve uygulamalar ile ilgili gelişmeleri haftalık olarak toplu bir şekilde izlemek isteyenler için birebir.

Teknolojik – Habertürk TV

teknolojik-cem-sunbul-haberturk-tv

Cem Sünbül’ün sunumuyla “Teknolojik” Habertürk TV ekranlarında izleyiciler ile buluşuyor. Teknolojik, her hafta teknoloji ve oyun dünyasındaki gelişmelere yer veriyor. Haftanın Oyunu, 5 Jeton ve röportaj bölümleri de programın en keyifli yanlarından.

Multiplayer CNN Türk

multiplayer-tv-cnnturk

CNN TÜRK’te yayınlanan, Merthan Yalçın ve Kerem Hünal’ın sunduğu MULTIPLAYER programında her hafta oyun dünyasından konuklar eşliğinde oyun haberlerine yer veriliyor. Yayına multiplayer.com.tr adresinden de erişebilirsiniz.

Tekno Seyir Haftalık Gündem Değerlendirmesi

teknoseyir-haftalik-gundem

Tekno Seyir haftalık gündem değerlendirmesinde teknoloji ve oyun dünyasında o hafta yaşanan gelişmeler değerlendiriliyor.

Dijital Doz – Multiplayer

dijital-doz-multiplayer

Multiplayer.com’da haftalık olarak yayınlanan Ece Bozkaya’nın sunduğu Dijital Doz programında oyun ve eğlence dünyasındaki haberlere yer veriliyor.

Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi – Technopat.net

technopat-recep-baltas-ali-gungor

Yeni bir oyun bilgisayarı toplamak mı istiyorsunuz? Ya da yeni çıkan bir ekran kartının performansını, hangi oyunda kaç FPS verdiğini merak mı ediyorsunuz? İşte bunları çok iyi aktaran, ipuçlarını vermekten kaçınmayan ve birbirinin lafını kesmeden çok büyük bir uyum içerisinde paslaşarak anlatan Recep Baltaş ve Ali Güngör ikilisini technopat.net sitesinde takip ediniz derim.

Başlığı her ne kadar Oyun Bilgisayarı Toplama Rehberi olarak yazmış olsam da technopat.net sitesinde güncel donanım haberlerini, ürün incelemelerini ve haftalık önemli haberlerin paylaşıldığı yazıları bulabilirsiniz.

Webrazzi TV – Haftanın Özeti

webrazztv-haftanin-ozeti-logo

Teknoloji dünyasındaki haftalık gelişmeleri kısa bir video eşliğinde dinlemek isteyenler için.

Kaçırmamanız Gereken 10 Teknoloji Haberi – Shiftdelete.net

kacirmamaniz-gereken-10-teknoloji-haberi-shiftdelete-net

Yine benzer şekilde 2 -3 dakika içerisinde haftanın teknolojik haberlerini izlemek için bu sefer shiftdelete.net’i ziyaret edebilirsiniz.

Zamanın Ruhu – SosyalMedyaTV

zamanin-ruhu

Serdar Kuzuloğlu’nun mini belgesel tadında sunduğu bu video serisinde oyun tarihinden internet tarihine, internetin gazeteciliği nasıl etkilediğine dair bilgiler sunuluyor.

Sosyal Garaj

sosyal-garaj

Özgür Bayraktar’ın sunduğu Sosyal Garaj, özellikle sosyal ve mobil oyunlar alanında profesyonelleri ağırlayan, bence oyun alanında önemli bir eksikliği kapatan bir teknoloji programı. Benim de takip ederken zevk aldığım, oyun dünyasında başarılı olmuş kişileri ve firmaları, ayrıca sektöre yeni giren katılımcıları tanıma fırsatı bulduğum bir program. Sitesinde de Sosyal Garaj için şu açıklamaya yer verilmiş: “Bu blogu Türkiye ve Ortadoğu’nun lider oyun şirketi Peak Games ve sosyal oyun devi Zynga’daki deneyimlerimi Türkiye’de bir iş modeli olarak sosyal ve mobil oyunlara ilgi duyan profesyoneller ile paylaşabilmek için yayına aldım.”

Güncelleme: Yayını artık Webrazzi TV – Sosyal Garaj sayfasından takip edebilirsiniz.

 

Silikon Vadisi

silikon-vadisi

Dinçer Karaca ve Hakan Akben’in yer aldığı, son olarak Skyturk 360 kanalında bir süre seyretme imkanı bulduğumuz Silikon Vadisi, Pazar günleri ünlüleri ve teknoloji sektörlerindeki tanınmış kişileri ağırlıyordu. Takip ederken zevk aldığım bir program olduğu için paylaşmak istedim, yeni bölümleriyle devam ederse izlemeye devam. Silikon Vadisi’nin kısa heber videolarını Milliyet‘ten izlemeye devam edebilirisiniz.

Mobil Canavarı

mobil-canavari

Levent Polater’in sunduğu Mobil Canavarı programında son haftalarda çıkan en iyi oyunlar derlenerek sunulmaya çalışılıyor. Mobil Canavarı programı Bölüm Sonu Canavarı sitesinde hizmet veriyor.

İlerleyen günlerde Sosyal Medya ve Dijital Kampanyalar ile ilgili yayınlara da yer vermeyi düşünüyorum.

Dijital İşler

dijital-isler

Webrazzi TV kanalı altında yayın yapan Dijital İşler programı düzenli bir şekilde başarılı Dijital Pazarlama örneklerini konu alıyor. Bu alandaki gelişmeleri kaçırmak istemiyorsanız düzenli olarak takip etmenizi öneririm.

Pupa TV Apple Video Serileri

pupa-tv

Pupa Bilişim kendi internet sitesinde ve Youtube kanalında Apple reklamları, iOS ve Mac OS gibi konularla ilgili haber ya da kısayollar içeren video serileri yayınlıyor. Aynı zamanda sihirlielma.com‘dan One More Thing video serisine ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın