0

Balsamiq Mockups ile Hızlı ve Etkili Tasarımlar

balsamiq-iPhone

Son kullanıcılar için eskiden bir ürünün fonksiyonalitesi, yaptığı iş önemli iken artık günümüzde “Çalışsın da nasıl çalışırsa çalışsın!” demeyi bırakıp daha hızlı ve daha kullanışlı olan alternatiflerini değerlendirmeye başlar olduk.

Dijital ortamda uygulamalarımızın tasarımını Photoshop, Illustrator gibi uygulamalarla yapabiliyor; dijital olmayan ortamlarda ise bir kağıda çizebiliyoruz. Balsamiq Mockups da web sayfaları, desktop uygulamaları, mobil uygulamalar gibi hizmetlerin tasarımlarının etkili ve kolay bir şekilde hazırlanabilmesi için güzel bir tool hazırlamış. Biz de yazımızda bu araç ile hazırlanmış örnekleri ve bloğumuzun şu anki tasarımını paylaşarak bu toolu tanıtacağız. Tasarımlarınızı development aşamasına iletmeden önce bu araç ile etkileyici tasarımlar hazırlayıp uygulamanızın nasıl olacağını istediklerinizle paylaşabilirsiniz.

Balsamiq bulundurduğu iPhone, buton, metin kutuları gibi birçok araçla mobilden web tasarıma birçok ihtiyacınızı karşılamayı başarıyor. Aşağıdaki videoda uygulama ile neler yapabileceğimize bakalım.

Balsamiq Mockups video

Balsamiq Mockups’a http://www.balsamiq.com/ sayfasından erişebilirsiniz. Ücretli olan bu uygulamayı denemek için Bolsamiq DEMO sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Demo sayfasında bloğumuzun şu anki tasarımını oluşturduk, aşağıdaki resimde inceleyebilirsiniz, büyük halini görüntülemek için resme tıklayabilirsiniz.

Balsamiq Mockups Örnekler

balsamiq-teknovasyonmarketing

Uygulamada bulunan iPhone kontrolleri de güncellenmeye devam ediyor. iPhone Controls, New Icons and Much More! sayfasından bu kontrolleri de inceleyebilirsiniz.

balsamiq-iPhone-controllers

balsamiq-mytube

Bu tool ile sizler de kolayca tasarımlarınızı hazırlayabilirsiniz.

Volkan Sel

Merhaba, Bilişim sektöründe Analist olarak çalışıyorum, aynı zamanda blog yazarıyım. Mobil Uygulamalar, Oyun Tarihi ve Oyun Türleri, Mobil Cihazlar, Dijital Pazarlama, Usability gibi konular ile ilgilenmekteyim.

Bir Cevap Yazın