0

E3 2016: Dikkat Çeken Oyun Tanıtım Videoları

e3-2016-konferans

E3 2016’da başta Sony, Bethesda ve EA tarafından olmak üzere birçok oyun tanıtım videosu izledik. Bunların arasından dikkat çekenleri özenle seçmeye çalıştım. Sizde de aynı beklentileri yarattı mı bilmiyorum ama bazı oyunlar, özellikle Kojima’nın konusunu net kavrayamadığımız yeni oyunu Death Stranding, beni heyecanlandırmayı başardı. Bazılarına önceki yazılarımda yer vermiştim ama burada tekrar değineceğim.

Battlefield 1

1. Dünya Savaşının konu alındığı oyunun tanıtım videosu gerçekten etkileyici. Gerçekte o dönemde taşınamaz bazı ağır silahların oyunda taşınabilir versiyona uyarlandığını görüyoruz.

 

Detroit: Become Human

E3 2016 Sony sunumlarında tanıtım videosunu gördüğümüz, Quantic Dream tarafından geliştirilen Detroit: Become Human oyununda uzak bir gelecekte Androidler ile insanların bir arada yaşadığı ama ayrımcılığın bulunduğu bir dönem konu alınıyor. Heavy Rain ve Beyond: Two Souls benzeri bir oynanışa sahip olan oyunda seçtiğimiz kararlara göre hikayenin farklılaşması sağlanacak gözüküyor. Tanıtım videosunda da seçtiğimiz kararın getireceği sonuçlarla yaşamamız vurgulanıyor.

 

Fifa 17 The Journey

FIFA’ya Hikaye Modu Geldi yazımda da paylaştığım üzere bu hikaye modunda Alex Hunter adlı oyuncunun başlangıçtan zirveye tırmanışına tanıklık edeceğiz gözüküyor.

fifa-17-banner

Fifa 17 The Journey Tanıtım Videosu:

God of War

E3 2016: Yeni God of War Oyunu Duyuruldu yazımda paylaştığım üzere Kratos’un yeni halini görüyoruz.

 

Death Stranding

Hideo Kojima’nın Yeni Oyunu Death Stranding Duyuruldu yazımda paylaştığım üzere konuyu net anlayamasak da müziğiyle ve Norman Reedus’lu fragmanıyla çok ilgi çekici olmuş.

Prey

Bethesda tarafından yayınlanınca daha bir ilgi çekiyor 🙂 Fragmanda tekrarlanan sahneler bana Source Code filmini anımsatıyor 🙂

Dishonored 2

Horizon Zero Dawn

Mafia III

Days Gone

Volkan Sel

Merhaba, Bilişim sektöründe Analist olarak çalışıyorum, aynı zamanda blog yazarıyım. Mobil Uygulamalar, Oyun Tarihi ve Oyun Türleri, Mobil Cihazlar, Dijital Pazarlama, Usability gibi konular ile ilgilenmekteyim.

Bir Cevap Yazın