0

Google’dan Ücretsiz Android Uygulama Geliştirme Dersleri

google-android-ders

Android için mobil uygulamalar geliştirmek istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bizzat Google tarafından Udacity e-learning sitesinde yayınlanan ücretsiz eğitimlerle başlamanız nokta atışı olacaktır. Türkçe içerik arıyorsanız tabii ki Turkcell Geleceği Yazanlar gibi güzel alternatifler mevcut ama İngilizce eğitimlerde zorluk yaşamayacak seviyedeyseniz Google eğitimi ile başlayabilirsiniz.

Udacity.com/google sayfasından görebileceğiniz üzere geçen yıl Google, Udacity ile Tech Entrepreneur Nanodegree programını hazırlamıştı. Bu eğitimlerde teknoloji girişimlerinin hayata geçiş adımlarını öğrenebiliyordunuz. Bu açıdan MBA derslerine benzerlik taşıyordu.

Şimdi Google yine Udacity üzerinde Android Basics Nanodegree adlı ücretsiz eğitimiyle Android derslerini paylaşmaya başladı. Eğitimin sayfasında yer alan bilgilerde eğitmen ve partnerler listesi oldukça ilgi çekici. Google çalışanlarından oluşan eğitmen kadrosu eğitimin kalitesini buradan bile belli ediyor.

google-udacity-partnership

Yazıda ücretsiz eğitim dedik ancak Google aslında ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki ayrı eğitim sunuyor. Ücretli eğitim süresi 185 saat olarak paylaşılırken; ücretsiz eğitim süresi ise yaklaşık olarak 60 saat uzunluğunda.

Ücretsiz eğitimi seçeceğinizi düşünerek paylaşılan eğitim içeriğine kısaca bakacak olursak:

  • Eğitim içeriği en az 1 yıllık Java ya da diğer object-oriented programlama dillerinden birini bilen kişilere hitap ediyor.
  • Android Studio kullanılan eğitimde ayrıca GitHub kullanımı da görebileceksiniz.
  • Favori film listeleri üzerine bir Android uygulama geliştirme projesi anlatılacak ve Cloud-Connected olacak. Bulut çözümlerini görmek çok iyi.

Android temellerini öğrenip basit uygulamalar geliştirmeye başlayabileceğiniz bu eğitim fırsatını kaçırmayın derim.

Udacity üzerindeki tüm Google eğitimlerine ise Udacity.com/google sayfasından erişebilirsiniz.

Volkan Sel

Merhaba, Bilişim sektöründe Analist olarak çalışıyorum, aynı zamanda blog yazarıyım. Mobil Uygulamalar, Oyun Tarihi ve Oyun Türleri, Mobil Cihazlar, Dijital Pazarlama, Usability gibi konular ile ilgilenmekteyim.

Bir Cevap Yazın