0

Kindle’daki Reklamları Nasıl Kaldırırız? Ücretsiz Yöntem

kindle-reklamlarını-kaldırmak-yt-volkansel

Amazon Kindle kullananların şikayetçi oldukları konulardan biri hem cihaz beklemedeyken ekran koruyucu olarak kitap reklamlarının çıkması hem de cihaz açıkken en alt bölümde yine bu reklamların ya da Kindle Unlimited gibi reklamların çıkması oluyor. Peki Special Offers adı altında geçen bu reklamları cihazımızdan kolay ve ücretsiz bir şekilde nasıl kaldırabiliriz?

kindle-reklam-01-volkansel

kindle-reklam-03-altreklam

Ben de uzun süredir Amazon Kindle Paperwhite 4 kullanıyorum ve reklamı gösterilen bu kitapları Türkiye’den alamadığımız için benim için çok da anlamı olmuyordu. Aslında Kindle cihazlarını (en azından şimdilik) ancak GittiGidiyor ve Trendyol gibi online mağazalardaki satıcılardan alabiliyoruz ama genelde cihazda bu reklamlar oluyor (bildiğim kadarıyla fiyat farkı nedeniyle reklam içermeyen modeli satan bir satıcı yok) ve bulunduğumuz bölge nedeniyle Kindle mağazasından ne Kindle Unlimited üyeliği satın alabiliyor ne de reklamları kendimiz kaldıramıyoruz. Anlatacağım bu yöntemde amazon.com müşteri hizmetleri ile yazışarak derdimizi anlatacağız ve çözümü onlardan rica edeceğiz 🙂

Yakın zamanda üzerimdeki üşengeçliği attıktan sonra bu reklamları kaldırttım ve bu videoda sizin de bunu nasıl yapabileceğinizi anlatan bir rehber video hazırladım. Hem dakikalar içinde hızlıca yapılabilen bir yöntem hem de ücretsiz olması açısından size de tavsiye ederim.

Bir de uyarıda bulunmam gerekiyor. Reklamları kaldırdıktan sonra “Swipe to Unlock” çıkmamaya başladı bende. Biliyorsunuz normalde aşağıdaki şekilde Kindle ekran kilidini açmak için eski iOS sürümlerindeki gibi böyle bir ara adım çıkıyordu.

kindle-reklam-02

Videoda kısaca bundan da bahsettim, bu nedenle videonun tamamını izlemenizi tavsiye ederim. Swipte to Unlock yerine yine bir ekran koruyucu var ama kılıfın kapağını kaldırdığınızda doğrudan ekran kilidini geçebilmek sizin için daha iyi bir deneyim mi yoksa değil mi bunu iyi değerlendirin derim.

Bu arada Kindle Unlimited için bende şu mesaj çıkıyor: “Your current digital account setting does not allow you to subscribe Kindle Unlimited.

Kindle Cihazınızın Seri Numarasını Bulmak

Videoya geçmeden son bir hatırlatma yapayım. Aslında videoda da bahsediyorum ama reklamların kaldırılabilmesi için cihazınızın seri numarasını bilmeniz gerekiyor. Seri numaranızı kendi TC Kimlik Numaranız gibi düşünebilirsiniz, yani TCKN nasıl sizi temsil eden unique (eşsiz) bir değer ise seri no da cihazınız için böyle bir değer. Aynı seri numarasına sahip başka bir Kindle bulunmuyor.

Seri numarasını bulmanın iki yöntemini de yine videoda anlattım.

  1. Kindle cihazınızda Settings > All Settings > Device Options > Device Info menüsünü takip ederseniz seri numaranıza ulaşabilirsiniz.
  2. Amazon.com üzerindeki cihaz listem (my devices) sayfasına giderek buradan Kindle’ınızı seçince yine seri numaranıza ulaşabilirsiniz.

Video:

Linkler ve Yazabileceğiniz Metinler:

Cihaz listenize ulaşın: https://www.amazon.com/hz/mycd/digital-console/alldevices

Amazon.com Müşteri Hizmetleri Destek Chat: https://www.amazon.com/gp/help/contact-us/general-questions.html

Reklamları Kaldırma Talebiniz için Örnek Metin:

Hi! There are some ads on my Kindle at the bottom of the screen. Is it possible to remove them?

Kapanış:

kindle-reklam-kaldırmak-1

Peki bu reklamlar sizi de rahatsız ediyor mu yoksa bu reklamları görmek mi istiyorsunuz? Sizin de yorumlarınızı bekliyorum.

Youtube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/channel/UCb_DKMe0SkHu31hDR8NIYrg?view_as=subscriber?sub_confirmation=1

Yeni yazılarda görüşmek üzere 🙂

Volkan Sel

Merhaba, Bilişim sektöründe Analist olarak çalışıyorum, aynı zamanda blog yazarıyım. Mobil Uygulamalar, Oyun Tarihi ve Oyun Türleri, Mobil Cihazlar, Dijital Pazarlama, Usability gibi konular ile ilgilenmekteyim.

Bir Cevap Yazın