0

M1 İşlemcili MacBook Pro Ses Karşılaştırma

m1-macbook-sesi-kotu-mu-volkansel

Önceki modellere göre ses seviyesi daha mı düşük?

M1 işlemcili 13 inç MacBook Pro oldukça başarılı bir cihaz ama ses kalitesi önceki MacBook modellerine göre ne kadar iyi?

M1 MacBook Pro’yu kullanmaya başladığımda birçok yönden övmeye başlamıştım. Sırayla birçok işlemi denemeye başladım. Sonra YouTube videoları izlemeye başlayınca bir şey dikkatimi çekti.

m1-foto-blog-volkansel

Daha önce de MacBook kullanan biri olarak, bu yeni cihazda hem video izlerken hem de Spotify gibi uygulamalardan müzik dinlerken eski ses seviyesine ulaşamadığını fark ettim. Ardından birkaç farklı deneme daha yaptım ve hala bir tuhaflık var gibi geldi. Diğer eski modellerle karşılaştırdığımda bariz bir ses seviyesi farklılığı olduğunu gördüm. Bunun üzerine biraz araştırma yapmaya başladım. Reddit’te de zamanında böyle tartışmalar yapıldığını gördüm. Çoğu kullanıcı sesin kısık olmasından yakınmış. Yeni cihaza geçince böyle bir şey ile karşılaşmak biraz üzücü oldu. Aslına bakarsanız o kadar rahatsız edici bir durum olmayabilir ama daha önce bir MacBook kullandıysanız aradaki farkı kısa zamanda anlayabiliyorsunuz. Üzücü olan kısım da burası.

Ben de aşağıdaki videoda M1 işlemcili MacBook Pro’nun bu sevmediğim özelliğine değiniyorum. Sesini maalesef biraz kısık buldum önceki modellere göre ve videoda detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştım. Sizin de yorumlarınızı bekliyorum.

Video:

Youtube kanalıma abone olun:
https://www.youtube.com/volkansel

Yorumlarınızı bekliyorum. İyi seyirler :)🎬🎮💻📚

Volkan Sel

Merhaba, Bilişim sektöründe Analist olarak çalışıyorum, aynı zamanda blog yazarıyım. Mobil Uygulamalar, Oyun Tarihi ve Oyun Türleri, Mobil Cihazlar, Dijital Pazarlama, Usability gibi konular ile ilgilenmekteyim.

Bir Cevap Yazın