0

PlayStation Plus Üyeliğim Bitmeden Yenisini Alırsam Ne Olur?

ps-plus-yenileme

Son zamanlarda TL’nin Dolar/Euro karşısında hızla değer kaybetmesi sonucunda hayatımızdaki neredeyse her şeye zam geldi ve maalesef biz oyuncular da bu durumdan nasibimizi aldık. Yakın zamanda PlayStation Türkiye Ülke Müdürü Mustafa Yiğit ile yapılan bir röportajda, konsollara ve dijital oyunlara yapılan fiyat güncellemelerinin (zam demek istiyorum!) ardından PlayStation Plus üyelik fiyatının da çok yakında artabileceğinin sinyallerini aldık.

Sevgili Alkan Adakaner‘in 1 Ekim’de Twitter’dan yaptığı aşağıdaki anketi görünce ben de üyeliğimin dolmasına kısa bir vakit kaldığından kendisine bir soru iletmiştim ve denersem sonucunu paylaşma sözü vermiştim.

İlettiğim soru şu şekildeydi: “12 aylık üyeliğimin son 2 ayındayım. Şimdi tekrar 12 aylık üyeliği satın alınca 14 aya çıkıyor muydu yoksa 12 mi oluyordu toplamda? 12’de kalsa bile şu an alsam daha karlı olacak aslında 🙂

7 Ekim’de hesabımı tekrar kontrol ettiğimde üyelik bitiş tarihimin 27/11/2018 olduğunu gördüm. PS Plus üyeliği kapsamında aldığım oyunların da süresinin sonlanma tarihi bu tarih gözüküyordu.

psn-yeni-satinalmadan-once

PS Plus 12 Aylık Üyelik paketini sepete ekleyip satın aldım ve bir sonraki otomatik üyelik yenileme tarihinin, eski tarihin sonuna 12 ay eklenerek uzatıldığını gördüm.

psn-yeni-satinalmadan-sonra

Bu satınalma işleminden sonra tekrar oyunların Expire Date bilgisini kontrol ettiğimde 27/11/2019 tarihine kadar kullanabileceğimi gördüm.

psn-oyun-expire-date-2

PlayStation Türkiye’nin resmi sayfasında yer alan şu yazıda da aslında bunu kanıtlayan aşağıdaki açıklamayı gördüm.

ps-plus-uyelik-yenileme-secenegi

Bir sonraki ay Yakuza verileceği (açıklanandan farklı bir şey yapmazlarsa eğer) ve önümüzdeki 12 (benim için artık 13 🙂 ) ay boyunca da en azından birkaç tane sağlam oyun verileceği hayaline kapılarak, PlayStation Plus üyeliklerine zam gelmeden önce bunu deneyip +12 ay uzatabildiğime seviniyorum şu an.

Şimdi aklımda şu soru var ama denemeye ayıracak bütçem yok 🙂 Şu an kontrol ettiğimde sepete yeni bir “12 Aylık Üyelik” paketi ekleyebiliyorum. Bunu satın alırsam tarih 27/11/2020 olarak güncellenecek mi ve paranın gelecekteki değeri hesaplarına göre karlı çıkmış olur muyum?

Sevgiyle kalın 🙂

Volkan Sel

Merhaba, Bilişim sektöründe Analist olarak çalışıyorum, aynı zamanda blog yazarıyım. Mobil Uygulamalar, Oyun Tarihi ve Oyun Türleri, Mobil Cihazlar, Dijital Pazarlama, Usability gibi konular ile ilgilenmekteyim.

Bir Cevap Yazın