0

Telefonu Bilgisayar Gibi Kullanmak | Klavye ve Mouse Bağlayıp Kitap Yazmak

telefonu-bilgisayar-gibi-kullan-volkansel

Bu yazıda, cep telefonumdan daha fazla yararlanabilmek için zaman zaman kullandığım bir yöntemden bahsettim. Eğer uzun bir yazı yazmanız gerekiyorsa telefonun dokunmatik ekranında bunu yapmak çok mümkün olmayabiliyor. Bazen telefonuma kablosuz bir klavye ve mouse bağlayarak blog yazılarımı hazırlamaya devam edebiliyorum, aynı zamanda telefonu PC gibi kullanarak, yazılarımı hazırlarken uygulamalar arasında geçiş yaparak mail yanıtlama, arka planda müzik veya video oynatma gibi basit işlemlerimi yapmaya devam edebiliyorum. “Bu yöntemi neden kullanayım ki?” diyebilirsiniz ama bilgisayarınızın bozulması gibi kötü senaryolarda buna ihtiyaç duyabilirsiniz.

Eğer telefonlarımız dokunmaktik ekrana sahip olmasalardı onları bilgisayar gibi nasıl kullanmaya başlardık ya da kitap yazmak isteyen birisi bilgisayar yerine telefonunda bunu nasıl yapar bunların yanıtını bu yazıda paylaşıyorum.

Yazının devamında yer alan videoda iPhone cihazıma kablosuz klavye ve mouse bağladım ve yazı yazma, uygulamalar arasında geçiş yapmak, müzik açma kapatma, ses açma kısma, video oynatma kapatma gibi işlemleri nasıl yapabileceğinizi gösterdim.

Videoda aşağıdaki ürünleri kullandım ama siz isterseniz Logitech yerine daha uygun fiyatlı kablosuz cihazları da tercih edebilirsiniz. Aynı yöntemi telefon yerine tabletiniz için de kullanabilirsiniz.

Videoda kullandığım cihazlar:

  • Telefon: iPhone XR
  • Klavye: Logitech MX Keys
  • Mouse: Logitech MX Master 3
  • Hoparlör: JBL Charge 4

Videoyu izledikten sonra sizin de yorumlarınızı bekliyorum. Logitech ürünleri yerine çok daha ucuz olan kablosuz klavye ve mouse kullanarak aynısını yapabilirsiniz. Ben iPhone üzerinde gösterdim ama Android telefonlarınızda da aynı yöntemi kullanabilirsiniz.

Video:

BANA ULAŞIN:

Twitter: http://twitter.com/volkan_sel
Instagram: https://www.instagram.com/volkansel
Facebook: http://facebook.com/volkan.sel
LinkedIn: http://www.linkedin.com/in/volkansel
Blog: https://volkansel.com
Medium: https://medium.com/@sel.volkan
Youtube: https://www.youtube.com/volkansel

👉👉👉Youtube kanalıma abone olun:
https://www.youtube.com/volkansel

Yorumlarınızı bekliyorum. İyi seyirler 🙂 🎬🎮💻📚

Volkan Sel

Merhaba, Bilişim sektöründe Analist olarak çalışıyorum, aynı zamanda blog yazarıyım. Mobil Uygulamalar, Oyun Tarihi ve Oyun Türleri, Mobil Cihazlar, Dijital Pazarlama, Usability gibi konular ile ilgilenmekteyim.

Bir Cevap Yazın