0

2018’den Bazı Beklentilerim

2018-yeni-yil-beklentiler

2017’nin bu son gününde bu yıla ait yazılar hazırlarken bir de 2018’den beklentilerime dair kişisel bir yazı paylaşmak istedim. 2018’de yapmak istediklerimi yazacağım. Ne kadarını gerçekleştirebileceğim şu an pek bilmiyorum ama elimden geleni yapacağımı biliyorum.

Bu yazıyı hazırladığım sıralar işimde yoğunluk yaşadığım ve bir yandan da doktora bilim sınavına hazırlandığım için önce yapmak istediğim bazı şeyleri yapamadığımı söyleyerek başlayım. Mesela yarısına kadar geldiğim kitabı bitirmek istiyorum ama şu an yoğunluktan yapamıyorum. Sinemia kartımla çıkıp bir film izlemek istiyorum ama bunun yerine doktora sınavında çıkması muhtemel eski filmlerin listesini gözden geçiriyorum (bu aslında zevk aldığım bir şey ama kronolojik sırayı takip etmek her zaman kolay olmuyor, araya yeni filmler sıkıştırmak istiyorum 🙂 ). İndirdiğim oyunları bitirmek istiyorum ama henüz başlayamıyorum.

Peki 2018’de neler bekliyorum?

Şöyle kısaca maddeler halinde yazayım. Çok özele girmiyorum, tabii ki sağlık, huzur bunlar en başta istediğim şeyler. Birazcık kariyer ve eğitim odaklı beklentilerimi paylaşayım.

oyun-sirketinde-calismak

  • Artık tüm zamanımı bir oyun şirketinde çalışarak harcamak istiyorum. Uzun süredir IT Analist olarak çalışıp akşamları ve hafta sonları oyun araştırmalarıma ve oyun oynamaya devam ediyorum ancak oyunsuz geçen anlardan biraz sıkılmaya başladığımı ve oyun dünyasında ilerlemek istediğimi artık çok net biliyorum.

movie-critics

  • Sinema ve Medya Araştırmaları doktora programına başvurumu yaptım ve sınavlara çalışıyorum. Umarım yazılı ve sözlü bilim sınavını geçip bu bölüme kabul alabilirim. Film eleştirmenliği benim için gerçekten çok önemli bir zevk. Filmleri daha doğru değerlendirebilmek adına bu bölümü çok istiyorum.

youtubers-life-pc-game

  • Özellikle yılın ilk yarısından sonra bir Youtube kanalı açıp sinema, oyun ve teknoloji içerikli paylaşımlarda bulunmak istiyorum. Bir de kafa dengi bir arkadaş bulabilirsem özellikle oyun içeriklerini Let’s Play değil; gündem haberleri, oyun hikayeleri ve sohbetleri şeklinde hazırlamak istiyorum.
  • Youtube kanalından önce blogumda ve LinkedIn sayfamda haftalık oyun ve teknoloji haberlerini içeren yazılar paylaşmak istiyorum. Hedefim hiçbir hafta aksatmadan her Pazar sabahı saat 10:00 gibi yazıyı tamamlayıp paylaşmak.
  • Sinemaya ve oyunlara daha fazla vakit ayırmak istiyorum. Şu anki işimde hatrı sayılır bir ücret alsam da zaman kısıtım var maalesef. Bir şekilde zaman ve para dengesini yakalayıp, sevdiğim şeylere daha fazla vakit ayırmak istiyorum. İzlenecekler ve oynanacaklar listem biraz kabarmaya başladı.

udemy-kurslar

  • Udemy’den aldığım Marketing, Product Management, Game Development gibi eğitimleri tamamlayıp, bu eğitimlere ait sertifikaları almak istiyorum.
  • Şu an Product Manager olarak en çok çalışmak istediğim şirketler arasında Microsoft (XBOX üzerine), Sony (PlayStation üzerine), Gram Games ve Netmarble Turkey (mobil oyunlar üzerine) gibi önemli şirketler var diyebilirim. İş yerinde oyunlardan bahsettiğimde insanların tuhaf bakmasından biraz sıkıldım, bu konular hakkında her zaman konuşabileceğim bir ortam istiyorum.

Minecraft Horizontal

  • Yakın zamanda Microsoft‘un sayfasında Minecraft Eğitim Sürümü ile ilgili bir video gördüm. Ben de Eğitimde Oyunlaştırma konulu yüksek lisans tezimde Serious Games başlığı altında Minecraft’a yer vermiştim. Bu konuyu araştırıp eğer Minecraft Eğitim ile ilgili bir sertifika alabiliyorsak almaya çalışacağım. Microsoft çatısı altında bu eğitimleri vermeyi çok isterim.

Farkındayım, liste fazlasıyla kariyer odaklı oldu. Sinema, oyun ve teknoloji ağırlıklı ama çoğu madde benim için birbiriyle ilişkili.

Umarım hepimizin beklentilerine kavuşabileceği bir yıl olur.

İyi seneler 🙂

Volkan Sel

Merhaba, Bilişim sektöründe Analist olarak çalışıyorum, aynı zamanda blog yazarıyım. Mobil Uygulamalar, Oyun Tarihi ve Oyun Türleri, Mobil Cihazlar, Dijital Pazarlama, Usability gibi konular ile ilgilenmekteyim.

Bir Cevap Yazın