0

2017’de Yaşadığım Önemli Anlar

volkan-sel-turkcell-ayrilik

2017’ye veda etmeden önce bu yıl benim için önemli olan anları paylaşmak istiyorum. Bu yazı fazlasıyla kişisel olacak 🙂

1) Artık Yüksek Lisans Mezunuyum

2013 yılında paylaştığım MBA ile Yeniden Öğrencilik Başlar yazımda Bahçeşehir Üniversitesi’nde yüksek lisansa başladığımı paylaşmıştım. Bu yılın ortalarında mezun oldum ve çok da eğlenerek bir tez üzerinde çalıştım. “Eğitimde Oyunlaştırma” konulu yüksek lisans tez çalışmamda çok önemli isimlerle birebir tanışma fırsatı yakaladım ve bu kişilerin destekleriyle tez çalışmamı başarılı bir şekilde tamamladım.

Oyunder Başkanı Tansu Kendirli‘ye, ilk Türkçe Oyunlaştırma kitabının yazarı Ercan Altuğ Yılmaz‘a, Yavuz Samur hocama, Aras Bozkurt‘a, Ali Cevat Ünsal‘a ve tez hocam Adnan Veysel Ertemel‘e tekrar çok teşekkür ederim.

volkan-sel-yuksek-lisans-tez

Yüksek lisans tezimin pdf sürümü 473400 numarası ile herkese açık bir şekilde YÖK Tez Merkezi sayfasından indirilebilir duruma geldi. Tez numarası ile buradan aratabilir ya da buradan doğrudan indirebilirsiniz.

2) Turkcell’den Ayrılık ve Yeni İş

2011 yılında PAF stajyeri olarak başladığım Turkcell yolculuğum 6 (altı) yıl sürdü ve 2017’nin sonlarında Yapı Kredi’ye geçiş yaptım. Turkcell’den ayrılma kararını verirken çok zorlandığımı söyleyebilirim.

volkan-sel-turkcell-ayrilik-02

Çok güzel dostluklar kurdum, çok önemli isimlerle çalışma fırsatı yakaladım. Bir şirketten çok aile ortamındaymışım gibi hissediyordum. Biraz konfor alanından çıkıp kendimi geliştirebilmek adına bu kararı aldım ama Turkcell’in benim için her zaman ayrı bir yeri olacak. Kim bilir belki ileride yollarımız tekrar kesişir. Turkcell Dergilik, Turkcell Müzik, Turkcell Hesabım… Bir şekilde hala hayatımın bir parçası 🙂

3) İlk Yatırımcılık Deneyimim – Esport Akademi

Oyun dünyasına uzak kalmamak için sürekli gelişmeleri takip etmeye çalışıyorum. 2017’de espor önemini ve bilinirliğini katlamaya başlamıştı. Ben de bu dönemde Galip Sina Berik gibi çok parlak genç girişimci adayıyla tanıştım ve fikrine yatırımda bulunmak için harekete geçtim.

The Pitcher 2017’de 521 Başvuru Arasından Birinciliği Göğüsleyen “ESport Akademi” Oldu!

esport-akademi-team-the-pitcher

Bir girişimcilik etkinliğinde oyunla ilgili bir fikrin birinci seçilmesi oyun dünyası için gerçekten çok büyüleciydi ve benim de bu takımın bir parçası olmam benim için büyük bir gurur kaynağı olmuştu.

2017’de aklıma gelen en önemli anlar bunlardı. Umarım 2018 hepimiz için çok daha güzel bir yıl olur 🙂

Volkan Sel

Merhaba, Bilişim sektöründe Analist olarak çalışıyorum, aynı zamanda blog yazarıyım. Mobil Uygulamalar, Oyun Tarihi ve Oyun Türleri, Mobil Cihazlar, Dijital Pazarlama, Usability gibi konular ile ilgilenmekteyim.

Bir Cevap Yazın