0

Geleceği Yazanlar Mobil Oyun Atölyesi

gelecegi_yazanlar_mobil_oyun

Turkcell Geleceği Yazanlar projesi ile mobil uygulama geliştirmek isteyen kişilere Bahçeşehir Üniversitesi Game Lab (bug) aracılığı ile ücretsiz olarak eğitimler sunuyor. Android, iOS, Windows Phone platformlarının yanı sıra bir de Mobil Oyun kategorisi bulunmakta.

Altı hafta boyunca Mobil Oyun Atölyesi projesi kapsamında katılımcılara oyun dünyasındaki önemli isimler aracılığıyla eğitimler veren Turkcell, bu projedeki videoları yakın zamanda Mobil Oyun kategorisi altında ücretsiz olarak sunmaya başladı. Oyun Geliştirme 101 ve Oyun Geliştirme 201 olarak iki bölümde sunulan bu eğitimler Başlangıç ve Orta seviyedeki kişilere hitap ediyor.

Oyun Geliştirme 101 eğitimlerinin amacı “Bir ürün olarak oyunun hazırlık süreci, tasarım ve oyunda sanat konularını işleyeceğiz.” olarak aktarılırken; Oyun Geliştirme 201 eğitimlerinin amacı “Bu eğitimde oyun geliştirmedeki teknolojiye, gelir modeline ve medya ilişkilerine değineceğiz.” olarak açıklanmış durumda.

gelecegi_yazanlar_mobil_oyun_101_201

Oyun Geliştirme 101 içeriğinde Prodüksiyon, Oyun Tasarımı ve Sanat olmak üzere 3 (üç) ana başlık mevcut. Oyun Geliştirme 201 içeriğinde ise Teknoloji, Gelir Modeli ve Medya ana başlıkları bulunuyor.

Yazıyı hazırladığım tarih itibariyle 101 içerisindeki eğitimlerin ilk ikisini tamamlamış durumdayım ve gerçekten çok faydalı bilgiler içeren sunumların olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Videoları izlerken aldığım notları paylaşarak hem ileride gerek duyduğumda tekrar tekrar bakmayı hem de uzun süren bu eğitim videoları için yeterli zamanı olmayanların özet bilgiye bu yazılar aracılığı ile ulaşabilmelerini planlıyorum.

Bu eğitimlere Turkcell Geleceği Yazanlar Oyun Geliştirme Dünyası sayfasından ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Eğitmenler ve Danışmanlar sayfasına da mutlaka göz atmanızı öneririm.

Volkan Sel

Merhaba, Bilişim sektöründe Analist olarak çalışıyorum, aynı zamanda blog yazarıyım. Mobil Uygulamalar, Oyun Tarihi ve Oyun Türleri, Mobil Cihazlar, Dijital Pazarlama, Usability gibi konular ile ilgilenmekteyim.

Bir Cevap Yazın