1

Humble Bundle’da EA Oyunlarında Origin ve Steam Fırsatı

the-humble-origin-bundle

Daha önceki yazılarımızda oyun platformlarından Origin ve Steam‘e detaylı olarak yer vermiştik. Origin yazımızda bu platformun EA oyunları için olduğunu ve zaman zaman EA kampanyalarının olduğuna değinmiştik.

Electronic Arts’ın 8 adet oyunu toplamda 4.75 dolarlık fiyata alabileceğiniz yeni bir fırsat ile the Humble Origin Bundle‘da sunulmaya başlandı. Electronic Arts’ın dijital oyun mağazası Origin’de bu oyunların tümüne erişilebilirken Steam’de Battlefield 3 ve Sims’e erişilemiyor. Fiyat – oyun karşılaştırması yapınca kaçırılmaması gereken bir kampanya olarak karşımıza çıkıyor. Kampanyanın asıl amacı aslında bağış toplamak. Ödenen paralar Human Rights Campaign, Watsi, San Francisco AIDS Foundation, American Cancer Society ve American Red Cross gibi insani kuruluşlara bağış olarak gidiyor. Humble Bundle’da hangi insani kuruluşa ne kadar bağış yapacağınızı ayarlayabiliyorsunuz. Electronic Arts’a daha düşük bir oranda ödeme gönderilecek şekilde açılıyor bu dağılım.

Hem Mac hem de PC platformunda çalışabilen Sims 3 Starter Pack ile Battlefield 3 oyunlarını almanız için en az 4.75 dolarlık bağış yapmanız gerekiyor. Listedeki diğer 6 oyunu ise isterseniz 1 Dolara alabiliyorsunuz. Orijinal olan bu oyunların gerçek fiyatlarını dikkate aldığınızda yapacağınız bağış miktarını artırmayı bile düşünebilirsiniz 🙂

Bu Kampanyadan Alacağımız Oyunları Origin’e ve Steam’e Nasıl Kurabiliriz?

Satın alma işleminin ardından verdiğiniz eposta adresinize kodlara ulaşabileceğiniz bir link gönderiliyor. Bu linke tıklayarak kodların olduğu sayfaya ulaşıyor, üst bölümden Origin ya da Steam sekmesine tıklayarak Origin butonu ile kodu üretiyoruz.

Origin’de Kurmak İçin:

humble-bundle-origin-codes

 

Bu kodu Origin uygulamasında kullanmak için Origin uygulmasında sol üst bölümde yer alan Origin >> Redeem Product Code  menüsüne tıkladıktan sonra ürün kodu olarak giriyoruz. Örnek olarak Dead Space için bir kod üretmiştik, bunu giriyoruz. Uygulama bu kodu kullanarak hangi oyun ile eşleştiğini otomatik olarak buluyor.

dead-space-origin

 

Listeden seçimi yapıp Next ile ilerletiyoruz. Eposta adresimiz ile confirm etmemizi istiyor, Next ile ilerletince hesaplar eşleşiyorsa aşağıdaki gibi View in Library seçeneği aktif oluyor.

dead-space-origin-3

 

Library bölümünde Download seçeneği aktif oluyor. Bağlantı hızına göre tahmini bir indirme süresi çıkıyor.

view-in-library-download

download-complete

 

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra ek bir kurulum gerektirmeden oyunu açabilirsiniz.

Steam’de Kurmak İçin:

Steam için üretilen kodu uygulamada sol alt bölümde bulunan Oyun Ekle >> Yeni Bir Ürün Etkinleştir seçeneğini kullanarak girebilirsiniz. Origin’de olduğu gibi kodu girdiğinizde uygulama oyunla kodu otomatik olarak eşleştirecek ve indirmeye hazır hale getirecek. Mirror’s Edge için kodu girerek ilerletelim.

humble-bundle-steam-codes

humble-bundle-steam-mirrors-edge

 

Oyun indikten sonra ek kuruluma gerek kalmadan oyunu başlatabilirsiniz.

Volkan Sel

Merhaba, Bilişim sektöründe Analist olarak çalışıyorum, aynı zamanda blog yazarıyım. Mobil Uygulamalar, Oyun Tarihi ve Oyun Türleri, Mobil Cihazlar, Dijital Pazarlama, Usability gibi konular ile ilgilenmekteyim.

One Comment

Bir Cevap Yazın