0

Kullandığım En İyi Kindle Kılıfı – AliExpress Alışverişim

en-iyi-kindle-kilifi

Önceki yazılarımdan ve videolarımdan bildiğiniz gibi uzun süredir Kindle Paperwhite 4 kullanıyorum ve bu ebook okuyucu cihazı ile ilgili deneyimlerimi size aktarmaya çalışıyorum. Bu videomda, 2020 Black Friday döneminde AliExpress’ten satın aldığım ve şimdiye kadar kullandığım en iyi Kindle kılıfı olan ürünün özelliklerinden bahsediyorum.

Kindle için Neden Kılıf Aldım?

Önce Kindle için neden bir kılıfa ihtiyaç duyduğumdan bahsedeyim.

  1. Kindle Paperwhite 4 ekitap okuyucunun özellikle arka tarafında çok fazla parmak izi kalıyor. Cihazın arka yüzeyine dokununca bıraktığı his hoşuma gidiyor ama parmak izleri çok belirgin olmaya başladığı için kılıf alma gereği hissettim.
  2. Siyah renkte Kindle Paperwhite 4 satın almıştım ve siyah rengin de etkisi olarak tahmin edebileceğiniz gibi özellikle cihazın ön tarafındaki siyah bölümlerde tozlar ve lekeler çok belli oluyordu. Bu beni son derece rahatsız ettiğinden kılıf almak istedim.
  3. Kindle’da bildiğiniz gibi dokunmatik ekran var ve bu ekranı hem darbelere hem de çiziklere karşı korumak gerekiyor. Ekran koruyucu gibi yapışkan ürünleri kullanmayı sevmiyorum (hatta telefonumda bile risk alarak ekran koruyucu kullanmıyorum, bunun yerine darbe önleyici bir kılıf kullanıyorum sadece), bunun yerine kılıf kullanmayı tercih ediyorum.

Video: Kullandığım En İyi Kindle Kılıfı -AliExpress Alışverişim

Kılıfı Nereden Aldım?

Yazının başında ve videoda belirttiğim gibi kılıfı 2020 Black Friday döneminde AliExpress’ten satın aldım. Kılıf hoşunuza giderse ve satın almak isterseniz bunun için aşağıya bir link de bırakıyorum. Eğer farklı satıcı(lar)da aynı ürüne daha uygun fiyata bulursanız oradan da satın alabilirsiniz.

Kılıfı satın alırken Türkiye’ye gönderim ücretini de kontrol edin derim. Benim aldığım dönemde bildiğiniz gibi ürün adresinize geldiğinde, ürünü getiren kişiye bir de gümrük vergisini elden nakit ödüyorduk. Aliexpress bu konuda bir değişiklik yaptı mı henüz bilmiyorum.

kindle-kilif-renk-secenekleri-2

Kılıfı satın alırken mutlaka doğru modeli seçtiğinize emin olun. Örnek olarak benim seçtiğim model Kindle Paperwhite 10th Generation 2018 modeldi. Siz de hangi model Kindle kullanıyorsanız seçiminizi ona göre yapın, yoksa kılıfın Kindle cihazınıza tam oturmaması gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Satın alma linki:
– Cover Case for Kindle + Black + Paperwhite 10th 2018 + China: https://a.aliexpress.com/_v5cF5N

Ben Black (siyah) rengi satın aldım ama mavisi de çok hoş gözüküyor. Belki o rengi de satın alabilirim.

Kılıfın Özellikleri Neler?

  1. Kılıfın kumaş gibi bir görünümü var ama hem arka hem de ön kapak sert ve darbelere karşı korumalı. Tabii özellikle ön taraftaki kapak biraz daha ince olduğundan yine de dokunmatik ekrana darbe gelmeyecek şekilde cihazınızı korumaya özen göstermeniz gerek.
  2. Kılıf, Kindle cihazı arka ve ön taraftan koruyacak şekilde tek parça. Tablet kılıflarına benzetebiliriz bu açıdan.
  3. Su geçirmez özelliği var mı bilmiyorum. Denemediğim için yanlış bilgi vermeyim 🙂
  4. Kılıfın kendisi pek toz tutmuyor, o açıdan sevdim. Bir de kılıfı sürekli temizlemeye uğraşmakla kalmıyorum en azından.
  5. Kılıfın en büyük artısı benim için şu oldu; ön kapak mıknatıslı bir yapıya sahip. Kapattığınızda cihaza yapışıyor ve Kindle cihazınızı da otomatik olarak uykuya alıyor ve böylece zaten uzun süreler şarjı giden Kindle cihazınız bir miktar daha şarj anlamında kazanç sağlamış oluyor. Kapağı açtığınızda da Kindle cihazınız otomatik olarak uyanmaya başlıyor.

Benim kılıfla ilgili yorumlarım bu şekilde. Umarım sizin de hoşunuza gider 🙂

Bu yazı ve video için anahtar kelimeler:

#Kindle #KindleKılıf #KindlePaperwhite4 #Kılıf #Paperwhite4 #ebookreader #ebookokuyucu #kindlerenklikılıflar

BANA ULAŞIN:

Twitter: http://twitter.com/volkan_sel
Instagram: https://www.instagram.com/volkansel
Facebook: http://facebook.com/volkan.sel
LinkedIn: http://www.linkedin.com/in/volkansel
Blog: https://volkansel.com
Medium: https://medium.com/@sel.volkan
Youtube: https://www.youtube.com/volkansel

👉👉👉Youtube kanalıma abone olun:
https://www.youtube.com/volkansel

Yorumlarınızı bekliyorum. İyi seyirler 🙂 🎬🎮💻📚

Volkan Sel

Merhaba, Bilişim sektöründe Analist olarak çalışıyorum, aynı zamanda blog yazarıyım. Mobil Uygulamalar, Oyun Tarihi ve Oyun Türleri, Mobil Cihazlar, Dijital Pazarlama, Usability gibi konular ile ilgilenmekteyim.

Bir Cevap Yazın