1

PlayStation 3’e USB’den Resim, Müzik ve Video Aktarma

PS3_Muzik_Aktarma_03

Yeni nesil konsolların gelmesini beklerken PS3 ile yeni tanışanlar için ihtiyaç duyabilecekleri bir bilgiyi bu yazıda aktarmak istedim. Sony, PS3’te bildiğiniz üzere Blu-ray diskleri de destekliyor ancak çoğumuzun USB’den farklı formatlarda film izlediğini ya da müzik dinlediğini düşünürsek bu yazının faydalı olacağı kanısındayım. USB’deki dosyaları görmek istediğinizde örnek olarak Resim klasörü üzerindeyken USB’ye girerseniz müzik dosyalarınızı göremeyeceksiniz, bu durum sizi korkutmasın 🙂 Hangi tipteki dosyayı görmek istiyorsanız doğru klasöre gitmeniz gerekiyor.

Bir USB cihazınıza müziklerinizi kopyaladıktan sonra;

PS3’e Müzik Kopyalama:

  • PS3’teki USB çıkışlarından birine USB’yi bağlayın.
  • PS3 oyun kolunu (ya da klavye gibi bağladığınız başka bir çevre donanımını) kullanarak Müzik klasörünü bulun. Bu klasörde yukarı – aşağı ok tuşları ile USB’nizi görmeniz gerekiyor.

  • USB üzerinde iken oyun kolunuz ile ‘X’ tuşuna basarsanız müzikleri göremeyeceksiniz, “Parça yok.” şeklinde boş bir uyarı verecektir. Bu nedenle ‘X’ tuşuna değil; USB üzerinde iken koldaki üçgen tuşuna basın ve “Tümünü Görüntüle” seçeneğine tıklayın. Bu adım ile diskteki tüm müzikler listelenecektir.

PS3_Muzik_Aktarma_01

  • PS3’e kopyalamak istediğiniz müzik dosyası üzerine gelip konsol kolundaki üçgen tuşuna basarsanız “Kopyala” seçeneği gelecektir. ‘X’ tuşuna basarak kopyalamayı başlatabilirsiniz, kopyalama onayı için de ‘X’ tuşuna basmanız gerekiyor. (Kopyalamak yerine müzikleri USB’den dinlemek isterseniz Kopyala yerine Oynat seçeneğine tıklamalısınız.)

PS3_Muzik_Aktarma_03 PS3_Muzik_Aktarma_04

Kopyalama işlemi bittikten sonra PS3 ana menüsüne gelip Müzik klasöründe kopyaladıklarınızı bulabilirsiniz.

Müzik için anlattığım yöntemleri resim ve video dosyalarında da uygulayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken sadece resim kopyalarken Resim klasörüne; video eklerken Video klasörüne gidip işlemi başlatmanız.

Volkan Sel

Merhaba, Bilişim sektöründe Analist olarak çalışıyorum, aynı zamanda blog yazarıyım. Mobil Uygulamalar, Oyun Tarihi ve Oyun Türleri, Mobil Cihazlar, Dijital Pazarlama, Usability gibi konular ile ilgilenmekteyim.

One Comment

Bir Cevap Yazın