0

TTNET Playstore Nedir? Ne işe Yarar?

http://www.playstore.com TTNET’in, dijital olarak orijinal PC oyunlarını sattığı ve tüm oyun platformlarından oyunlarla ilgili bilgilerin bulunduğu bir Internet sitesidir. Burada tüm oyun platformlarında oynanan oyunlarla ile ilgili son haberleri, videoları, ekran görüntülerini ve makaleleri bulabilir, PC oyunlarını en kolay yoldan satın alıp dijital olarak indirebilirsiniz. Playstore tüm Internet kullanıcılarının kullanımına açık bir Internet sitesidir. Playstore’dan 365 gün 7/24 (resmi ve dini tatiller dahil) alışveriş yapabilirsiniz.

ttnet-playstore

2011 yılında Steam rakibi olarak Türkiye’den hizmet verecek şekilde lanse edilen Playstore ilk çıktığında sadece 2 (iki) indirilebilir oyun sunması, daha çok oyun incelemelerine yer vermesi ve Steam’e rakip olma gibi bir iddia ile gelmesiyle eleştiri almıştı. Playstore zamanla oyun sayısını, kayıtlı kullanıcı sayısını ve indirimli indirilebilir oyun satışını artırmaya başladı ancak hala Steam rakibi olarak değerlendirmek pek mümkün değil. Steam oyuncular için dijital oyun indirmenin yanı sıra bir oyun platformu oluşturup arkadaşlarınızla ya da hiç tanımadığınız çok sayıda oyuncu ile oyunlarınızı oynama imkanı sunuyor hem de indirdiğiniz oyunları yedekleme ve aynı hesap ile herhangi bir bilgisayarda bu oyunlara ulaşma imkanı sunuyor. Yine de Playstore ülkemizdeki oyuncuları orijinal oyunlara yönlendirmesiyle oyun sektöründe önemli bir görevi üstleniyor diyebiliriz.

Playstore’dan oyun satın almak için TTNET abonesi olmak gerekli mi?

Hayır, TTNET Playstore’dan dileyen herkes oyun satın alabilir ama yalnızca TTNET kullanıcıları bazı oyunlarda oyunun tutarını daha uygun fiyatlarla TTNET İnternet faturalarına yansıtabilirler. İleride tüm oyunları TTNET faturasına yansıtabilmek için çalışmalarımız sürmektedir.

25 Ağustos 2013 tarihinde indirimli olarak sunulan oyunlardan örnekler:

ttnet-playstore-indirimler

ttnet-playstore-indirimler_2

Playstore Üyelik Hesabı Oluşturmak ve Oyun Satın Almak

ttnet-playstore-detaylar

Dijital oyunları indirimlerden yararlanarak indirmenizi sağlayan Playstore hakkında daha fazla bilgiye http://www.playstore.com adresinden ulaşabilir ve ücretsiz üye olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca detaylı bilgilere, sıkça sorulan sorulara http://www.playstore.com/#!/icerik/sss sayfasından erişebilirsiniz.

Volkan Sel

Merhaba, Bilişim sektöründe Analist olarak çalışıyorum, aynı zamanda blog yazarıyım. Mobil Uygulamalar, Oyun Tarihi ve Oyun Türleri, Mobil Cihazlar, Dijital Pazarlama, Usability gibi konular ile ilgilenmekteyim.

Bir Cevap Yazın