0

Murat Kosova ile N VAR N YOK Youtube Yayınları

murat-kosova-nvar-nyok

Youtube, Twitch ve Facebook yayıncılığı günümüzde öyle bir hal aldı ki artık yazılı medya yerine daha çok videolar ilgi çekmeye başladı. İnsanlar merak ettikleri bir oyun, film, kitap ya da daha farklı kategorilerdeki içerikler hakkındaki incelemeleri, yorumları video izleyerek tüketiyor. Durum böyleyken TV yayıncılığından tanıdığımız çok önemli isimler de Youtube’da kaliteli içeriklerle yerlerini almaya başladılar.

Yekta Kopan – Motto Müzik Kanalında Kültür Sanat Söyleşileri yazımda Youtube üzerinde harika bir seri yapan, sesine de bayıldığım Yekta Kopan’ın kanalını paylaşmıştım. Bu sefer özellikle basketbol dünyasından tanıdığımız Murat Kosova’nın yeni kanalını keşfettim ve hemen paylaşmak istedim. Programın Youtube’daki kısa tanımı şöyle: ““N VAR N YOK” Bu programda Murat Kosova, ‘ne var ne yok’ sizlerle paylaşacak. Dijitale özel çektiğimiz bu programda, Murat Kosova’nın penceresinden sinemaya, spora, kitaplara ve oyun dünyasına bakacağız.”

Murat Kosova’nın özellikle oyunlarla olan ilgisi beni çok şaşırttı. Spor bilgisini zaten tartışamayız, film ve kitap incelemeleri ve önerileri oldukça iyi. Oyunlarla ilgili paylaşımları da oldukça keyifli. Dördüncü bölümde Ercan Taner’i de konuk etti ve Ercan Taner’in de spor oyunlarıyla ilgili yayınlar yaptığına değindi. Buna da bir diğer yazımda yer vereceğim 🙂 Spor spikerliğinden tanıyıp oyun dünyasına geçen bir başka isim de Kaan Kural. Şu an kendisini Riot Games’in LoL (League of Legends) oyununda yorumcu olarak izliyoruz.

Siz de benim gibi Murat Kosova’nın sesinden bu güzel yayınları izlemek isterseniz NTV Spor’da yer alan Youtube playlistine buradan ulaşabilirsiniz. İlk bölümü aşağıda da izleyebilirsiniz.

Volkan Sel

Merhaba, Bilişim sektöründe Analist olarak çalışıyorum, aynı zamanda blog yazarıyım. Mobil Uygulamalar, Oyun Tarihi ve Oyun Türleri, Mobil Cihazlar, Dijital Pazarlama, Usability gibi konular ile ilgilenmekteyim.

Bir Cevap Yazın