0

PlayStation Plus’a Tekrar Üye Olursam Eski Oyunlarımı Oynayabilir miyim?

playstation-plus-tekrar-uyelik

Oyuncuların mutlaka bilmeleri gerektiğini düşündüğüm PlayStation Plus gibi hizmetler/platformlar hakkında yazılar paylaştıktan sonra, sizlerden “PlayStation Plus üyeliğim sonlandı. Tekrar üye olursam eskiden aldığım oyunlarımı tekrar indirip oynayabilir miyim?” sorusunu sıkça almaya başladım. Yorumlarda tek tek yanıt vermek yerine herkesin bilmesi için bunu yeni bir yazıda açıklamak istedim.

Öncelikle eğer “PlayStation Plus Nedir?” gibi bir sorunuz varsa 2013’te yazdığım “PlayStation Network (PSN) Nedir? PlayStation Plus Nedir?” yazımı okuyabilirsiniz.

Asıl soruya dönecek olursak, son PlayStation Plus üyeliğimden sonra üyeliği uzatmam gerektiğini not almama rağmen bir şekilde yoğunluktan atladım ve vakit kaybetmeden hemen yeni bir üyelik başlattım. Ardından PlayStation Store sayfasında profil adımın altında çıkan menülerden Download List seçeneğine tıkladım. Açılan sayfada eskiden PlayStation Plus hesabımla ücretsiz satın almış olduğum oyunların listede en yukarıda geldiklerini gördüm. Yani kısacası, PlayStation Plus’a tekrar üye olursanız EVET eski oyunlarınıza kavuşabilecek, indirip oynayabileceksiniz 🙂

Bu arada XBOX Live oyuncularından bu soru pek gelmiyor. Çünkü XBOX Live Gold hesabında aldığınız oyunları kiralamış değil satın almış oluyorsunuz. Gold üyeliğiniz devam etmese bile bu oyunları oynamaya devam edebiliyorsunuz.

Umarım bu sorunun yanıtını merak edenler, bu yanıta göre tekrar üyelik başlatıp başlatmayacaklarına karar verecek oyuncular için faydalı bir yazı olmuştur.

Bol oyunlu günler 🙂

Volkan Sel

Merhaba, Bilişim sektöründe Analist olarak çalışıyorum, aynı zamanda blog yazarıyım. Mobil Uygulamalar, Oyun Tarihi ve Oyun Türleri, Mobil Cihazlar, Dijital Pazarlama, Usability gibi konular ile ilgilenmekteyim.

Bir Cevap Yazın