0

Oscar Ödüllü Yönetmen Martin Scorsese’den Yönetmenlik Dersleri

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

martin scorsese masterclass filmmaking education Oscar Ödüllü Yönetmen Martin Scorseseden Yönetmenlik Dersleri

Sinema, oyun ve teknoloji… Sanırım takip etmekten, araştırmaktan en çok zevk aldığım ilk üç konu bunlar diyebilirim. Sinema denildiğinde de bazı isimler var ki onları ne kadar övsek azdır. İşte Martin Scorsese de onlardan biri.

Taxi Driver (Taksi Şoförü, 1976), Goodfellas (Sıkı Dostlar, 1990), The Departed (Köstebek, 2006), Shutter Island (Zindan Adası, 2010), Hugo (Hugo, 2011) ve The Wolf of Wall Street (Para Avcısı, 2013)… Ne filmler ama, değil mi? Böyle birinden yönetmenlik dersi almak istemez miydiniz? Bir filmi parçalarına ayırıp, size belki de ilk defa duyacağınız ya da kolay kolay başkasından duyamayacağınız film çekim taktiklerini anlatmasını istemez miydiniz? Yanıtınız “Evet” ise işte size fırsat. Oscar ödüllü yönetmen Martin Scorsese, 2018’de film çekimleri üzerine ilk defa MasterClass sitesinde online ücretli ders veriyor.

study with martin scorsese masterclass Oscar Ödüllü Yönetmen Martin Scorseseden Yönetmenlik Dersleri

Eğitim sayfasında 30 video dersin olacağı belirtilmiş ancak toplamda kaç saat süreceği bilgisini henüz göremedim. Yine de çok önemli bir eğitim olacağını düşündüğüm için hemen paylaşmak istedim. Mail adresini yazıp bekleyenler listesine girebilirsiniz. Ücret kısmında ise sadece bu dersi almak isterseniz $90 ödemeniz gerektiği belirtilmiş. Alternatif olarak yıllık $180 ödeyerek sitedeki tüm eğitimlere 1 yıl boyunca erişebilirsiniz. Yine sitedeki diğer önemli isimler için bu üyeliği seçmek isteyebilirsiniz.

Gözden kaçırdıysanız hatırlatayım, Tavsiye Filmler sayfamda, izleyip beğendiğim filmlerin listesini mümkün olduğunca güncel olarak paylaşmaya çalışıyorum. Listede bu yazıda da yer verdiğim üzere bolca Martin Scorsese filmi var elbette simple smile Oscar Ödüllü Yönetmen Martin Scorseseden Yönetmenlik Dersleri Uzun süredir önemli araştırmalar yaptığım Sinema Tarihi ve Sinemanın İlkleri gibi konularla ilgili de yakın zamanda paylaşımlarda bulunmaya çalışacağım.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Volkan Sel

Merhaba, Telekom sektöründe Analist olarak çalışıyorum, aynı zamanda blog yazarıyım. Mobil Uygulamalar, Oyun Tarihi ve Oyun Türleri, Mobil Cihazlar, Dijital Pazarlama, Usability gibi konular ile ilgilenmekteyim.

Bir Yorum Yaz