2

Marketing Impact Program Dijital Pazarlama Sertifikamı Aldım

up-institute-marketing-impact-program

Dijital Pazarlama Temelleri kitabının yazarı sevgili arkadaşım Emre Gökşin ile yaptığımız bir sohbet sırasında Up Institute olarak Şubat 2018’de başlayacak Marketing Impact Program adlı dijital pazarlama eğitiminden bahsetmişti bana. Konuları ve eğitmenleri görünce ben de hemen kayıt olarak bu eğitimde yerimi almıştım.

Bu yazıyı sizlerle paylaşmakta her ne kadar geç kalmış olsam da şimdi baktığımda Eylül 2018’de yeni eğitimlerin başlayacağını gördüğüm için faydalı olabileceğini düşünerek deneyimlerimi paylaşmak istedim.

Marketing Impact Program – Dijital Pazarlama Eğitimi kapsamında aşağıdaki konu başlıklarını göreceksiniz. Her konu başlığı altında uzman eğitmenler ile sağlam bir temel atacaksınız. Bu arada “temel” demişken, programda Facebook reklamları ve Google Adwords gibi uygulamalı eğitimler olsa da bu eğitimlerin biraz giriş seviyesinde olduğunu belirtmem gerekiyor. Yani bu eğitimler advanced (ileri) seviye eğitimler değil; ancak giriş seviyesi için iyi hazırlanmış eğitimler ve ayrıca bazı konuşmacıların başarı ve başarısızlık üzerine olan deneyimlerini paylaştığı bölümler oldukça faydalı diyebilirim.

Marketing Impact Program kapsamındaki modüller:

  • Modül 1: Dijital Pazarlama Temelleri
  • Modül 2: Dijital İletişim Stratejisinin Kurulması
  • Modül 3: SEO
  • Modül 4: AdWords
  • Modül 5: Dijital Medya Planlama
  • Modül 6: Mobil Pazarlama
  • Modül 7: Facebook & Instagram Reklamları
  • Modül 8: Sosyal Medya Stratejisi
  • Modül 9: Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM)
  • Modül 10: Analytics ve Raporlama

Kişisel olarak söylemem gerekirse benim bu modüller arasında en çok ilgilendiğim modül Analytics idi. Bu modüldeki eğitmenin Google Türkiye’de Google Analytics Uzmanı olarak çalışıyor olması da programa verilen önemi kanıtlar nitelikteydi. GittiGidiyor ve Modanisa gibi e-ticaret platformlarını da dinlemek oldukça keyifli ve öğreticiydi.

Yeri gelmişken eğitimin gerçekleştirildiği yerden de bahsedeyim. “Sizi Moda’da denize karşı Kadıköy Belediyesi İDEA’da eğitime davet ediyoruz.” diyor UpInstitute. Bunu okuduğumda beklentilerim düşüktü ama Kadıköy İDEA’yı görünce çok şaşırdım açıkçası. Güzel bir lokasyonda çok iyi bir çalışma ortamı hazırlanmış. Eğitim dışında çalışmak için gelen insanların bulunduğu bölüm sessizliğiyle biraz kütüphaneyi andırıyordu diyebilirim.

Sertifikam:

volkan_sel-dijital-pazarlama-sertifikam

Eğitim boyunca çok güzel arkadaşlıklar edindim. Katılımcılar da farklı meslek gruplarındandı. Pazarlama alanında çalışanların yanı sıra bu alana geçmeyi düşünüp şu an blogger, iş analisti, mobil yazılım geliştirici gibi farklı görevlerde yer alan arkadaşlarımız vardı.

digital-marketing-katilimcilar

Volkan Sel

Merhaba, Bilişim sektöründe Analist olarak çalışıyorum, aynı zamanda blog yazarıyım. Mobil Uygulamalar, Oyun Tarihi ve Oyun Türleri, Mobil Cihazlar, Dijital Pazarlama, Usability gibi konular ile ilgilenmekteyim.

2 Comments

Bir Cevap Yazın