0

Nintendo Switch, Amerika’da Tüm Zamanların En Hızlı Satılan Oyun Konsolu Oldu

nintendo-switch-en-hizli-satilan-konsol

2018’in ilk haftasında paylaştığım Sinema, Teknoloji ve Oyun Gündemi 2018 Hafta 1 yazımda Nintendo Switch ile ilgili çok önemli bir haber vardı. Bu haber gözden kaçabileceği için ana sayfada haber olarak paylaşma gereği duydum.

3 Mart 2017’de satışa çıkan Nintendo Switch duyurulduğunda birçok kişi tarafından hem olumlu hem de olumsuz eleştirilere maruz kalmıştı. Tüm eleştirilere rağmen, 10 ay içerisinde 4.8 milyon adet satan Nintendo Switch, Amerika’da tüm zamanların en hızlı satılan oyun konsolu oldu.

nintendo-switch-bilesenleri

Konsolun çıkış zamanlarında konsoldan daha çok satan The Legend of Zelda: Breath of the Wild gibi bir oyuna, bunun yanında Super Mario Odyssey, Mario Kart 8 Deluxe ve FIFA 18 gibi önemli oyunlara sahip olması ve Nintendo Direct Mini kapsamında duyurduğu birçok yeni oyunun yanı sıra, yakın zamanda duyurduğu Nintendo Labo sayesinde Nintendo Switch daha çok konuşulacağa benziyor.

nintendo-labo-kits-gorsel

İyi ki varsın Nintendo! Rekabet en çok oyunculara yarıyor.

Volkan Sel

Merhaba, Bilişim sektöründe Analist olarak çalışıyorum, aynı zamanda blog yazarıyım. Mobil Uygulamalar, Oyun Tarihi ve Oyun Türleri, Mobil Cihazlar, Dijital Pazarlama, Usability gibi konular ile ilgilenmekteyim.

Bir Cevap Yazın