0

Coca Cola Share a Coke Kampanyası ve Mobil Uygulaması

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

coca cola share a coke Coca Cola Share a Coke Kampanyası ve Mobil Uygulaması
Avustralya’da yaşayan 24 yaş ve altındaki gençlerin neredeyse yarısının hayatlarında hiç Coca Cola içmediğini gören firma, bu insanlara Coca Cola ürününü tattırmak için zahmetli ama bir o kadar da eğlenceli bir işe imza atmış. Şişe ve kutulardaki klasik Coca Cola logosunun yerine Avustralya’da en çok kullanılan 150 ismi şişe ve kutuların üzerine basan Coca Cola öncelikle internet ve televizyonda başlattığı kampanyayı, dijital ve interaktif yollarla tüm ülkeye yaydı.

Ardından Avustralya’da en çok kullanılan 150 ismin üstünde basılı olduğu şişeleri ülkenin dört bir yanındaki alışveriş merkezlerine göndererek tüketiciyle buluşturan Coca Cola aynı zamanda Sydney‘de insanların en yoğun olarak bulunduğu noktalardan birine de daha fazla bilinirlik yaratmak adına kullanıcılar tarafından anlık olarak kontrol edilebilen büyük bir interaktif billboard inşa etti.

coca cola share a coke names on bottle Coca Cola Share a Coke Kampanyası ve Mobil Uygulaması

coca cola share a coke names on billboard Coca Cola Share a Coke Kampanyası ve Mobil Uygulaması

Aşağıdaki mobil uygulama videosunda ise ürünü göndermek istediğiniz arkadaşınızın bilgilerini görüp ürünü gönderebiliyor, harita üzerinden takip edebiliyorsunuz. Mesajınız, arkadaşınızın bulunduğu lokasyonun anlaşılarak gönderilirken o lokasyonun diline çevrilmesini de sağlıyor. Hediye edeceğiniz ürünün üzerinde arkadaşınızın isminin yazılı olmasını arkadaşınızı mutlu ediyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Volkan Sel

Merhaba, Telekom sektöründe Analist olarak çalışıyorum, aynı zamanda blog yazarıyım. Mobil Uygulamalar, Oyun Tarihi ve Oyun Türleri, Mobil Cihazlar, Dijital Pazarlama, Usability gibi konular ile ilgilenmekteyim.

Bir Yorum Yaz