1

PlayStation 3’e USB’den Resim, Müzik ve Video Aktarma

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +6 (from 22 votes)

PS3 Muzik Aktarma 03 PlayStation 3e USBden Resim, Müzik ve Video Aktarma

Yeni nesil konsolların gelmesini beklerken PS3 ile yeni tanışanlar için ihtiyaç duyabilecekleri bir bilgiyi bu yazıda aktarmak istedim. Sony, PS3’te bildiğiniz üzere Blu-ray diskleri de destekliyor ancak çoğumuzun USB’den farklı formatlarda film izlediğini ya da müzik dinlediğini düşünürsek bu yazının faydalı olacağı kanısındayım. USB’deki dosyaları görmek istediğinizde örnek olarak Resim klasörü üzerindeyken USB’ye girerseniz müzik dosyalarınızı göremeyeceksiniz, bu durum sizi korkutmasın simple smile PlayStation 3e USBden Resim, Müzik ve Video Aktarma Hangi tipteki dosyayı görmek istiyorsanız doğru klasöre gitmeniz gerekiyor.

Bir USB cihazınıza müziklerinizi kopyaladıktan sonra;

PS3’e Müzik Kopyalama:

 • PS3’teki USB çıkışlarından birine USB’yi bağlayın.
 • PS3 oyun kolunu (ya da klavye gibi bağladığınız başka bir çevre donanımını) kullanarak Müzik klasörünü bulun. Bu klasörde yukarı – aşağı ok tuşları ile USB’nizi görmeniz gerekiyor.

 • USB üzerinde iken oyun kolunuz ile ‘X’ tuşuna basarsanız müzikleri göremeyeceksiniz, “Parça yok.” şeklinde boş bir uyarı verecektir. Bu nedenle ‘X’ tuşuna değil; USB üzerinde iken koldaki üçgen tuşuna basın ve “Tümünü Görüntüle” seçeneğine tıklayın. Bu adım ile diskteki tüm müzikler listelenecektir.

PS3 Muzik Aktarma 01 PlayStation 3e USBden Resim, Müzik ve Video Aktarma

 • PS3’e kopyalamak istediğiniz müzik dosyası üzerine gelip konsol kolundaki üçgen tuşuna basarsanız “Kopyala” seçeneği gelecektir. ‘X’ tuşuna basarak kopyalamayı başlatabilirsiniz, kopyalama onayı için de ‘X’ tuşuna basmanız gerekiyor. (Kopyalamak yerine müzikleri USB’den dinlemek isterseniz Kopyala yerine Oynat seçeneğine tıklamalısınız.)

PS3 Muzik Aktarma 031 PlayStation 3e USBden Resim, Müzik ve Video Aktarma PS3 Muzik Aktarma 04 PlayStation 3e USBden Resim, Müzik ve Video Aktarma

Kopyalama işlemi bittikten sonra PS3 ana menüsüne gelip Müzik klasöründe kopyaladıklarınızı bulabilirsiniz.

Müzik için anlattığım yöntemleri resim ve video dosyalarında da uygulayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken sadece resim kopyalarken Resim klasörüne; video eklerken Video klasörüne gidip işlemi başlatmanız.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.5/5 (10 votes cast)
PlayStation 3'e USB'den Resim, Müzik ve Video Aktarma, 4.5 out of 5 based on 10 ratings

Volkan Sel

Merhaba, Telekom sektöründe Analist olarak çalışıyorum, aynı zamanda blog yazarıyım. Mobil Uygulamalar, Oyun Tarihi ve Oyun Türleri, Mobil Cihazlar, Dijital Pazarlama, Usability gibi konular ile ilgilenmekteyim.

One Comment

 1. bende parca yok ta ucgene basınca bsey olmuyo

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 2.8/5 (5 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Bir Yorum Yaz