0

Black Friday İndirimlerinde Udemy’den Aldığım “Unity ile Oyun Geliştirme” Eğitimleri

udemy-unity-game-development-videos

Black Friday indirimleri gelip çattığında herkes için faydalı olacağını düşündüğüm Amazon’dan Alışveriş Yapmak ve İndirim Dönemlerinde Steam Oyun Tavsiyeleri başlıklı yazılarıma yer vermiş ve önemli okunma sayılarına ulaşmıştım. Bu yazılar sayesinde siz de bilgisayarınızı toplamış, üzerine Steam‘den de oyunlarınızı alarak kaliteli oyunlara ulaşmış olabilirsiniz.

Peki ya tüketiciden üretici konumuna geçip siz de kendi oyununuzu yapmak istiyorsanız nereden başlamalısınız?

Blogumda daha önce mobil oyun geliştirme süreçlerinde en çok tercih edilen oyun motorlarından olan Unity ile ilgili olarak Microsoft Açık Akademi’den Unity ile Oyun Geliştirme Eğitimi ve Kod Yazmadan Unity 2D Oyun Fiziklerini Kullanmak başlıklı önemli yazılar paylaşmıştım. Bu eğitimler Unity öğrenmeye başlangıç için çok faydalı eğitimlerdi ancak benim için hala bir eksiği kapatamıyorlardı.

Tüm bu bilgileri harmanlayıp sıfırdan oyunlar (özellikle mobil oyunlar) yapmak istediğimde nasıl ilerlemeliydim?

Udemy bildiğiniz üzere birçok alanda uzman kişilerden ücretli ya da ücretsiz online eğitimler alabileceğiniz, hatta bu eğitimleri tamamlayıp sınavları da başarı ile geçmeniz durumunda sertifikalar alabileceğiniz bir platform.

Black Friday indirimlerinde 400 TL civarlarında ve 50+ saat video içeriğine sahip eğitimlerin 25 TL civarlarına düştüğünü görünce hemen game development (oyun geliştirme) konusunda bir araştırma yapmaya başladım ve tam da benim ihtiyaç duyduğum sıfırdan oyun geliştirme üzerine zengin içerikli eğitimler olduğunu gördüm. İleride ben de bu konularda eğitimler vermeyi düşünen biri olarak hem Udemy’deki eğitmenlerin içeriklerini görebilmek hem de eksiklerimi kapatabilmek adına bu eğitimleri satın alma karar verdim.

udemy-unity-game-development-courses

Black Friday kapsamında 9 (dokuz) adet Unity ile Oyun Geliştirme videoları satın aldım. Bunların her biri 25 TL idi ve toplamda 225 TL tuttu. Bu yatırımın bana çok faydalı olacağını daha şimdiden hissedebiliyorum. Tabii ki önemli olan bunları sadece satın almış olmak değil, zaman ayırıp uygulamaya geçebilmek mesele. Şu an doktora programı hazırlıklarıyla uğraştığımdan muhtemelen günlük çok kısa zaman ayırabileceğim ancak en kısa zamanda düzene sokup hızlıca uygulamaya geçiş yapmak istiyorum. Aldığım her bir eğitimin ön izleme videolarına tek tek detaylıca baktım ve güzel bir anlatıma sahip olduklarını düşünüyorum. Eğitimleri tamamladığımda da birer değerlendirme yazısı paylaşmayı hedefliyorum.

Satın aldığım eğitimlere ilişkin görselleri ve eğitim isimlerini aşağıda paylaşıyorum. Bazı eğitimler hala indirimdeyken sizlerle de paylaşmak istedim. Umarım hepimiz için faydalı olur 🙂 Dediğim gibi “Sıfırdan bir oyun nasıl yapılır?” sorusunun yanıtlarını ve Tetris’ten tutun da Flappy Bird ya da platform tarzında birçok oyunun benzerini bu eğitimlerde bulacağız.

black-friday-udemy-unity-course-list

Volkan Sel

Merhaba, Bilişim sektöründe Analist olarak çalışıyorum, aynı zamanda blog yazarıyım. Mobil Uygulamalar, Oyun Tarihi ve Oyun Türleri, Mobil Cihazlar, Dijital Pazarlama, Usability gibi konular ile ilgilenmekteyim.

Bir Cevap Yazın