0

2020’de En Beğendiğim 25 Kitap

2020'de-en-begendigim-25-kitap-volkan-sel

2020 yılı hepimiz için zor bir yıl oldu. Olumlu tarafından bakacak olursak ise evde çalışmamın da etkisiyle trafikte vs kaybettiğim zamanı kitaplara ayırma gibi bir şans yakaladım. Bu sayede 2020 yılında 70+ kitap okudum ve çok özlediğim kitap okuma alışkanlığımı geri kazanabildim diyebilirim. Bu videoda da 2020 yılında okuduğum kitaplardan en beğendiklerimi paylaştım.

Videoyu aşağıda izleyebilirsiniz. Videoda geçen kitapların listesini ve bu kitaplara daha geniş şekilde değindiğim blog yazılarıma ait linkleri de videonun altında bulabilirsiniz.

— Video İçeriği —

00:00 — Giriş müziği

00:15 — Giriş

01:24 — Intro

01:27 — Kitap 1: Fareler ve İnsanlar — John Steinbeck

02:33 — Kitap 2 ve 3: Yuval Noah Harrari — Sapiens, Homo Deus

03:43 — Kitap 4: Cem Say — 50 Soruda Yapay Zeka | Süper İnsan

05:44 — Kitap 5: Zaman Makinesi (1895) — H. G. Wells

07:22 — Kitap 6: Frankestein — Mary Shellyey

08:57 — Kitap-7: Tolstoy — İnsan Neyle Yaşar?

09:20 — Kitap 8 ve 9: İnsanın Anlam Arayışı — Viktor E. Frankl | Çizgili Pijamalı Çocuk

10:02 — Kitap-10: Alışkanlıkların Gücü — Charles Duhigg

11:42 — Kitap-11 ve 12: Kafaya Takmama Sanatı | Müthiş Psikoloji — Hayır Diyebilme Sanatı

13:16 — Kitap-13 ve 14: Gogol — Palto | Alain De Botton: Statü Endişesi

14:39 — Kitap-15: Pürüzlü Mükemmellik

16:51 — Kitap:16: Kızımla Ekonomi Sohbetleri

17:20 — Kitap-17 ve 18: Kurumsal Kobaylar | Çalışmanın Mitolojisi

18:50 — Kitap-19: Asla Yalnız Yeme

19:39 — Kitap-20: TED Gibi Konuş

20:54 — Kitap-21: Alan Turing

21:23 — Kitap-22 ve 23: Pürdikkat | Dijital Minimalizm

22:31 — Kitap-24: Mevlüt Dinç — Hayat Bir Oyun

22:57 — Kitap-25: Bir Astronottan Hayat Dersleri

24:32 — Kapanış

25:13 — Outro

Videoda Geçen Kitaplarla İlgili Blog Yazılarım:

Kitap-1: Fareler ve İnsanlar — John Steinbeck: https://volkansel.com/fareler-ve-insanlar-john-steinbeck.html/

Kitap-4: “Süper İnsan” Kitabı, Yapay Zeka ve Cyborglar: https://volkansel.com/super-insan-kitabi-yapay-zeka-ve-cyborglar.html/

Kitap-5: Zaman Makinesi (1895) — H. G. Wells: https://volkansel.com/zaman-makinesi-1895-h-g-wells.html/

Kitap-8: İnsanın Anlam Arayışı — Viktor E. Frankl: https://volkansel.com/kitap-inceleme-insanin-anlam-arayisi-viktor-e-frankl.html/

Kitap-9: Çizgili Pijamalı Çocuk: https://volkansel.com/kitap-inceleme-insanin-anlam-arayisi-viktor-e-frankl.html/

Kitap-10: Alışkanlıkların Gücü — Charles Duhigg: https://volkansel.com/aliskanliklarin-gucu-charles-duhigg.html/

Kitap-12: Müthiş Psikoloji — Hayır Diyebilme Sanatı: https://volkansel.com/kitap-inceleme-muthis-psikoloji-hayir-diyebilme-sanati.html/

Kitap-13 ve 14: Statü Endişesi ve Gogol’un Paltosu: https://volkansel.com/statu-endisesi-ve-gogolun-paltosu.html/

Kitap-17: Kurumsal Kobaylar — Dan Lyons: https://volkansel.com/kitap-inceleme-kurumsal-kobaylar-dan-lyons.html/

Kitap-18: Çalışmanın Mitolojisi — Peter Fleming: https://volkansel.com/kitap-inceleme-calismanin-mitolojisi-peter-fleming.html/

Kitap-23: Dijital Minimalizm — Cal Newport: https://volkansel.com/kitap-inceleme-dijital-minimalizm-cal-newport.html/

Kitap-24: Mevlüt Dinç — Hayat Bir Oyun: https://volkansel.com/mevlut-dinc-hayat-bir-oyun-kitabi.html/

Bana Ulaşın

Medium’da yazılarımı takip etmek isterseniz: medium.com/@sel.volkan

Youtube kanalım: https://www.youtube.com/volkansel

Diğer videolarım:

👉Yüzüklerin Efendisi Tek Cilt Özel Basım Kitap (45 TL) — Detaylı İnceleme — Amazon Kitap Alışverişim: https://youtu.be/OOiolf3227A

👉Kindle Paperwhite 4 Kutu Açılışı ve İlk Kurulum: https://youtu.be/Sz4kk7nA8s8

Yorumlarınızı bekliyorum. Siz de 2020’de okuyup beğendiğiniz kitapları yorumlarda paylaşın. İyi seyirler ve keyifli okumalar :)

Volkan Sel

Merhaba, Bilişim sektöründe Analist olarak çalışıyorum, aynı zamanda blog yazarıyım. Mobil Uygulamalar, Oyun Tarihi ve Oyun Türleri, Mobil Cihazlar, Dijital Pazarlama, Usability gibi konular ile ilgilenmekteyim.

Bir Yorum Yaz